Erkekler Neden Futbolu Sever ?

Adam Eksik Blog dan herkese merhabalar. Bugün yine sizlerle oldukça ilginç bir konuda konuşacağız.

Aslında baştan belirtmek gerekirse biz erkekler için değil de daha çok bayanlar için ilginç olan bir konudan bahsediyor olacağız.

Konumuz şu; erkekler neden futbol sever ?, erkekler neden futbol düşkünüdür ?, erkekler neden futbol konuşmaktan bıkmaz ? 🙂 gibi gibi bunu sabaha kadar uzatabiliriz.

Tüm bu soruların temelinde erkeklerin futbolu çok sevmesi mantığı yatmaktadır. Evet böyle bir gerçek vardır.

Yani biz erkekler, bayanların tahmin edemeyeceği kadar futbola düşkünüzdür. Hani klasik bir erkeğe, senin için hayattaki en önemli 5 şey nedir diye sorsanız, herhalde 2. veya 3. sırada futbol diyecektir. 🙂

Peki neden bu kadar futbolu seviyoruz ? Bu soruyu, futbol düşkünü bir erkek olarak makalemizi okuyan tüm bayanlar için elimden geldiğince cevaplamak istiyorum.

Erkeklerin Futbol Sevgisi

Bayanlar diyorum çünkü özellikle bu makaleye organik arama sonucunda ulaşan ziyaretçilerimizin çoğunun bayan olduğunu tahmin ediyorum.

Çünkü bir erkek zaten neden futbolu sevdiğini bilir 😀 Neden bu kadar çok futbol konuşuyoruz, oynuyoruz ve seviyoruz ?

Sevgili bayanlar, öncelikle erkekler küçüklüğünden beri evde, sokakta veya belli bir yaşa geldiğinde spor kulübünde olmak üzere sürekli futbol oynamıştır.

Ve hala da halı sahalarda pek çoğumuz düzenli olarak her hafta halı saha maçı yapmaktayız. Ee küçüklükten beri top ve futbol ile yetişmiş iken bir erkeğin neden futbol delisi olduğunu anlamamak zor olmaz diye düşünüyorum.

futbol-sevgisi

Yani buna bayanlar tarafından bakacak olursak, bayanlarda küçüklükten beri sürekli ellerinde barbie bebeklerle evcilik oynayarak büyüdüler.

Ee sonra ne oldu peki ? Büyüdüklerinde neredeyse hepsi evlilik hayali kuran insanlar oldular. İşte bu iki örnek birbirini açıklıyor zaten.

Bunun dışında erkeklerin kanında, genetiğinde biraz sertlik olduğunu düşünüyorum. Futbol’ da bu yönümüzü karşılıyor zaten.

Yani biraz sert bir oyun olması da bizleri kendine çekebiliyor. Daha başka neden derseniz ? tabi ki işin heyecanı da var.

Bir işe rekabet girince, o iş çok daha ilgi çekici hale gelir. Futbol da zaten baştan aşağı rekabet demektir.

Bu yüzden tüm sezon sevdiğimiz takımı takip edip, maçlarını izleyerek heyecanlanıyoruz ve rekabet ortamı da güzel oluyor.

Yani demek istediğim şu; futbol u bu kadar sevdiren de rekabettir. Örnek vermek gerekirse, eğer Türkiye de veya başka bir ülkede bir futbol takımı diğer takımlardan çok üstün olup, her sene hep kendi şampiyon olsaydı, o ülkede yaşayanlar futbolu sevmezdi.

futbol-neden-sevilir

Bu anlattıklarımız dışında erkekler futbolu neden seviyor derseniz, arkadaşlar bu bir spordur ve sağlığa da faydası vardır.

Biz erkekler olarak her hafta hem sağlığımız hem de çok zevk aldığımız için düzenli olarak halı saha maçı yaparız.

Ve bir erkek hem futbol oynamaktan hem de izlemekten büyük keyif alır. Bayanlar bunu sizlerin de yapmayı çok sevdiği uygulamaları düşünerek daha rahat anlayabilirsiniz.

Bayanların nelerden hoşlandığı hakkında çok fazla bilgim olmasa da, en azından neredeyse tüm bayanlar alış verişe çıkmaktan çok mutlu olurlar.

İşte erkeklerin futbol etkinliğini sizin alış veriş etkinliğiniz ile kıyaslayabilirsiniz mesela. Veya yine yapmaktan çok fazla zevk aldığınız, mutlu olduğunuz bir etkinliği de erkeklerin futbolu ile karşılaştırabilirsiniz.

Yani toparlamak gerekirse, bir erkeğin hayatından futbolu alırsanız, onun hayatının %80 ini almış olursunuz 🙁 O yüzden yapmayın öyle şeyler 😀

Bugün de anlatacaklarımız bu kadardı. Tabi ki bir erkeğin futbol sevgisini kelimelerle hiç bir zaman anlatamayız.

O yüzden biraz da olsa anlatmaya çalıştık. Umarım merak edenler için faydalı olmuştur, bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

logo