Halı Saha

Halı Saha Maçı Faydaları

Adam Eksik Blog dan herkese merhabalar. Bugün yine değerli halı saha oyuncularına faydalı bir makale hazırladık.

Bugün halı saha maçı yapmanın faydalarını konuşacağız. Pek çok şeyi bilinçli yapmak her zaman daha iyidir arkadaşlar.

Bu halı saha maçı yapmak için de geçerlidir. Yani yaptığımız bir etkinliğin faydalı ve zararlı yanlarını bilmek, yaptığımız işte bize daha fazla fayda sağlar.

Bunu şöyle düşünebilirsiniz; hasta olduk ve ilaç içiyoruz değil mi ? Ama herhangi bir ilaç içmiyoruz. Hastalığımız neyse ona göre ilaç içiyoruz.

Ve içeceğimiz ilacı içmeden önce kullanım şekline, yan etkilerine bakıyoruz. Bu şekilde ondan daha çok ve doğru şekilde faydalanıyoruz.

İşte halı saha maçı yapmanın da bu şekilde faydaları ve zararları var. Evet yanlış duymadınız. Faydaları olduğu gibi zararları da var arkadaşlar.

Halı Saha Maçı Oynamak Bize Ne Kazandırır ?

Her şeyi bilinçli yapmamız gerekiyor. Halı saha maçı oynamak fazlaca fiziksel güç gerektiren bir aktivitedir. Bu nedenle maç yapmadan önce buna uygun olup olmadığımızı bilmemiz gerekir.

Aksi halde sakatlanmalar veya daha büyük sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabiliriz. Halı saha maçının zararlarından önce halı saha maçının yararları nelerdir ondan biraz bahsedelim.

Arkadaşlar düzenli olarak halı saha maçı yapmak hem vücudumuza sağlık kazandırır hem de psikolojik olarak rahatlama sağlar. Ancak burada dikkat etmemiz gereken anahtar kelime, düzenli olmasıdır.

Aslında bir şeyin düzenli olması yalnızca halı saha maçı için geçerli değildir. Hayatınızda bir şeyden fayda görmek istiyorsanız onu düzenli yapmalısınız.

Örneğin, düzenli uyumalıyız, düzenli yemek yemeliyiz, düzenli diş fırçalamalıyız gibi. Çünkü tüm bu saydığımız şeyleri bir şeylerin daha iyi olması için yaparız.

Ancak bunları düzensiz şekilde yaparsak faydadan çok zararı olacaktır. Halı saha maçlarını da düzenli şekilde oynamalısınız.

2 hafta maç yapıp 3 hafta yapmayıp sonra 1 hafta daha yapıp 2 hafta daha yapmamak gibi bir düzensizliğe girerseniz bu sporun size faydası olmayacaktır.

Ancak her hafta düzenli halı saha maçı yapmak vücudunuza sağlık katacaktır. Bunun dışında halı sahada yaşadığınız heyecanlar, duygu değişimleri, psikolojik olarak da sizi iyi duruma getirecektir.

Ancak tabi ki eğer kilonuz veya farklı yönden sağlık probleminiz var ise önce o sorunlarınızı çözüp daha sonra maç yapmanızı tavsiye ederiz. Yoksa ağır sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Sadece halı saha maçı deyip küçümsememek gerekir. Unutmayın ki saha da hem heyecan yapacaksınız hem de yüksek fiziksel çaba harcayacaksınız.

Bu nedenle vücudunuzun buna hazır olması gerekir. O yüzden spor olarak bir de spor salonuna giderseniz veya halı saha maçı dışında bazı günler koşu veya bisiklet sürmek gibi sporlarda yaparsanız halı saha maçlarında çok daha rahat performans ve sağlıklı performans sergilersiniz.

Bunlar dışında maçtan en erken 1 saat önce ve yine maçtan en erken 1 saat sonra yemek yemelisiniz. Maçtan hemen önce veya hemen sonra bir şeyler yemek sağlığınızı tehlikeye sokabilir.

Düzenli halı saha maçı oynamak vücudunuzu daha fit ve sağlıklı yapacaktır. Bunun dışında daha mutlu bir insan olmanızı sağlayacaktır.

Spor güzeldir arkadaşlar. Biz erkeklerin de en sevdiği spor kuşkusuz futboldur. Ve futbol bize iyi gelecektir. Herkese bol gollü maçlar dileriz.

Son olarak halı saha maçına eksik oyuncu var ise adameksik.com sitemize kayıt olup oyuncu bulabilir veya diğer oyuncuların sana ulaşmalarını sağlayabilirsin. Görüşmek üzere, kendine çok iyi bak 🙂

logo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-mac-grubu (1)