Halı Sahada Kaleci Para Verir mi ?

Adam eksik blogdan herkese merhabalar. bugün sizlerle yine halı saha maçı ile ilgili kritik bir konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha doğrusu bilgi vermek değilde, sohbet desek daha doğru olacaktır. Konumuz halı saha kalecisinin para verip vermeyeceği olacak.

Bu nedenle bunun kararı herkese göre ve ortama göre değişeceğinden net bir sonucu yoktur. Yani bana göre para vermez diyebileceğim gibi başkasına göre kesin vermelidir olabilir.

Biliyorsunuz halı saha maçı yapmak için bazı öğeler gerekmektedir. Tıpkı diğer tüm işlerde gerektiği gibi. yani su içmek için bir bardak veya yemek yapmak için bir tencere gerekmesi gibi.

Halı saha maçı yapmak için gereken temel malzemeler; 1 halı saha, 1 futbol topu, 2 de takım yeterlidir. Ancak bazen gizli öğeler de gerekmektedir 😀

Yani pek çok kişi için genelde maçta hangi mevki de oynayacağı fark etmez. Ancak öyle bir mevki var ki, duyanlar eyvah! diyor. Sanırım hangi mevki olduğunu anladınız.

Halı Saha Maçında Kaleci Ücret Veriyor mu ?

Tabi ki kaleden bahsediyorum arkadaşlar yani halı saha maçında kaleci olmaktan. Biliyorsunuz eğer gerçekten kaleci olup maçınıza kaleci olarak gelirim diyen biri olmadan takımınızı kurduysanız kimse kaleye geçmek istemeyecektir.

hali-saha-kalecisi

Sonuç olarak klasik yöntem uygulanacak, yani herkes sırasıyla 10dk boyunca kaleci olacaktır. Ve bu durum oldukça can sıkıcıdır. Yani kaleciniz olmadan maça çıkmak sizi güçsüz yapar ve maçın zevki çıkmayabilir.

Ki zaten bunun dışında sizde kaleye geçmek istemesiniz. Peki bu durumun bir çözümü yok mu ? Tabi ki var. Ücretsiz kaleci bulmak.

Yani bir arkadaşınıza veya tanıdığınıza halı saha maçınıza gelip kaleci olursa ücret vermeyeceğini söylediğinizde muhtemelen kabul edecektir.

Bu durumda kalecinin ücret ödememesi normaldir. Ancak siz takım kurarken bir arkadaşınız kaleci olmak isterse ücret vermelidir. Yani aslında durum çok açık arkadaşlar.

Kaleci olacak kişi bunu kendi isteğiyle yaparsa, yani ben kaleciyim zaten bende geleyim derse normal olarak halı saha ücreti vermesi gerekir.

Ancak siz kaleci bulamadığınız için birini zorla kaleci yapıyorsanız maçta ücret vermeyebilir. Sonuçta size bir kaleci lazım ve belli bir ücret ile bulduğunuzu düşünün.

Sonuç olarak kalecinin halı sahada ücret ödemesi veya ödememesini bu şekilde kararlaştırabilirsiniz. Peki hiç bir şekilde maça kaleci bulamıyorsunuz diyelim.

Üzülmenize gerek yok çünkü artık Adam Eksik var. Arkadaşlar biliyorsunuz belli bir süredir sitemiz yayında ve tüm illerden yavaş yavaş üyeler toplanmaya başladı.

Bu nedenle halı saha maçınıza herhangi mevki de oyuncu lazım ise hemen adameksik.com adresine kayıt olup, giriş yaparak bulunduğunuz ilden oyuncu bulabilirsiniz.

Herkese bol gollü maçlar dileriz.

logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir