FutbolGenel

Gol Orucu Ne Demek ?

Adam Eksik Blog’dan herkese merhabalar. Bu yazıda gol orucunun ne demek olduğunu öğreneceğiz. Aslında gol orucunun ne anlama geldiğini futbol oynayan, izleyen veya futbola ilgisi olan neredeyse herkes bilir.

Ancak eğer bu yazıya arama motorlarında arama yaparak geldiyseniz muhtemelen gol orucunun ne demek olduğunu öğrenmek için geldiniz. Bu futbol tabirine ilk bakışta aklımıza kaleciler için söylenmiş gibi gelebilir.

Çünkü gol orucu dendiğinde kaleciler gol yememesi, oruç tutması anlamı çıkabilir. Ancak bu söz aksine forvet oyuncularının uzun süre gol atamaması durumunda kullanılır. Eğer bir forvet oyuncusu uzun süredir gol atamamışsa gol orucunda olduğu belirtilir.

Uzun zaman sonra tekrar gol attığında ise gol orucunu bozduğu ifade edilir. Futbolda olan garip tabirlerden birini daha sanırım öğrenmiş olduk. Çok uzun açıklamaya gerek duymadığımız bu ifadenin yine de bilmeyenler tarafından bilinmesini istediğimiz için yazmayı tercih ettik. Umarız faydalı olmuştur. Sonraki futbol içerikli makalemizde görüşmek üzere.

logo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-mac-grubu (1)