FutbolGenel

Dolandırıcı Futbolcu Carlos Kaiser Kimdir ?

Herkese keyifli hafta sonları. Bugün neredeyse hiç maça çıkmadan pek çok takıma transfer olan büyük futbolcu ve dolandırıcı Carlos Kaiser’i tanıyacağız.

carlos-kaiser-kimdir

Carlos Kaiser 2 Nisan 1963 te Brezilya da dünyaya geldi. Kaiser neredeyse her Brezilyalı çocuk gibi sokaklarda futbol oynamaya başladı. Ailesi de kendisinin bir futbolcu olarak onları kurtaracağını düşünerek kendisini hep destekledi. Kaiser de aynı şekilde düşünüyordu ancak o futbol oynamadan futbolcu olma derdindeydi.

Carlos Kaiser Kariyeri

carlos-kaiser-kariyeri

10 yaşına geldiğinde bir menajer tarafından Botafogo kulübüne getirildi. Burada neredeyse hiç oynamadan 6 yıl kalmayı başardı. Her seferinde sakatlık numarası veya farklı bahanelerle maça çıkmamayı başardı. Çünkü Carlos Kaiser in amacı futbolcu hayatı yaşayıp, futbol oynamamaktı.

Daha sonra Meksika Puebla takımına gider. Ancak burada da çok kısıtlı maça çıkan Kaiser artık maçlara çıkmak istemediğinden yine sakatlık numarası veya farklı bahanelerle maçlara çıkmamaya devam eder. Daha sonra tekrar ilk kulübüne, oradan Fluminense ye ve oradan Vasco da Gama ya gider.

Oynadığı bu kulüplerde o kadar az maça çıkar ki maça çıkmadı demek daha doğru olur. Bir şekilde 24 yıllık futbolculuk kariyerini neredeyse hiç oynamadan tamamlar. Ancak kendisi öyle bir dolandırıcıdır ki, her seferinde kulübü, çalışanları ve diğer oyuncuları kendisinin yıldız bir oyuncu olduğuna ikna eder. Her gittiği takım onda bir ışık olduğunu söyler.

Bazı zamanlar tam foyası ortaya çıkacakken soyunma odasına gider ve orada telefonla bir kulüp başkanı kendisini istiyormuş gibi yalandan konuşur. Bunu duyan mevcut başkan onu kovmaktan vazgeçer.

Kaiser, çoğu zaman antrenmanlarda şut çekerken sakatlanmıştır. Takım arkadaşı onu şöyle anlatıyor; “Onunla ilgili hatırladığım tek şey sürekli sakat olmasıydı, insanları ikna etmeyi çok iyi biliyor ve sizinle konuşurken cüzdanınızı çalabilir.”

Işık Saçıyordu!

Peki nasıl bu kadar uzun süre futbolcu olabilmeyi başardı ? Öncelikle yukarıda da anlatıldığı gibi kendisi çok iyi bir ikna ediciydi. Her an yıldızı parlayacak bir oyuncu gibi ışık saçıyordu. Ancak bu hiç bir zaman olmadı. Türlü bahanelerle ve oyunlarla yıllarca farklı kulüplerde oynamadan kalabildi.

O, belki de futbol tarihindeki en büyük dolandırıcı futbolcuydu. O kadar büyüktü ki, filmi bile yapıldı. Kaiser, hiç oynamamış en büyük futbolcu filmini izleyebilirsiniz. Kaiser 24 yıllık forvet oyuncusu kariyeri boyunca yalnızca 61 maça çıktı ve 6 gol attı. Yazımıza Kaiser’in futbola olan tutkusunu anlatan kendi sözleri ile veda ediyoruz: “Oynamadım, gerçekten hiç oynamadım. Çünkü oynamak istemedim..”

logo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-mac-grubu (1)