GenelHalı Saha

Corona Virüsü Nedeniyle Halı Sahalar Kapandı mı ?

Adam Eksik Blog‘ dan herkese merhabalar. Bir süredir blogumuzda yazı yayınlayamadık. Bu günlerde yeniden blogu canlandırmak amaçlı düzenli olarak futbol ve halı saha ile ilgili makaleler eklemeye devam ediyor olacağız.

Ancak bu makalemizin konusu biraz daha farklı olacak. Çünkü hepimizin bildiği gibi bir süredir Çin’den dünyaya yayılan ve ne yazık ki bize de ulaşmış olan bir durum var: Corona Virüsü.

İlk başlarda bizi çok etkilemese de son zamanlarda görülen vakaların artması nedeniyle artık bizim ülkemizde de önlemler üst düzeye çıkarılmış durumda. Öyle ki, okullar tatil edildi, pek çok toplu kullanım alanları belli süre ile kullanıma kapatıldı.

Hatta bizimde direk içinde bulunduğumuz alan olan halı sahalar bile kapatıldı. Makalemizin başlığından da anlaşılacağı üzere bu konuda özellikle Adam Eksik Whatsapp gruplarından pek çok mesaj aldık.

Yani halı sahalar neden kapalı veya halı sahalar kapalı mı diye ? Her hafta biz futbol tutkunlarının bir eğlencesi olan halı saha maçları da geçen haftaya kadar devam ediyordu.

Halı Sahalar Kapalı mı ?

corona-virus-hali-saha

Bizler de kendi maçımızı yaptık ve şuradan izleyebileceğiniz gibi videomuzu da çektik. Ancak bu haftaya girdiğimiz Pazartesi gününden itibaren bize mesajlar gelmeye başladı. Halı sahalar kapalı mı ? diye.

Tabi ki biz halı sahalar topluluğu veya federasyon başkanlığı falan değiliz. Ancak sanıyorum bu soruları soran arkadaşlarımız bizim bu işin ne kadar içinde olduğumuzu bildiklerinden daha hızlı yanıt alabilmek adına bize danıştılar.

Biz de kendi çevremizde ve diğer illerdeki tanıdıklarımıza danışarak bir bilgi edindik. Ve Whatsapp’tan bize sorularını yönelten arkadaşlarımıza bilgi verdik. Ancak daha fazla kişiye bilgi vermiş olmak amacıyla bu yazıyı yazmak istedik.

Edindiğimiz genel bilgiye göre halı sahalar ay sonuna kadar kapatılmış durumda. Tabi ki Türkiye’deki tüm halı sahaları kapsamıyor bu durum. Ancak çok büyük bir oranı için bu durum geçerli diyebiliriz.

Çünkü biliyorsunuz bu durum halı sahalara gelene kadar birçok kısmı etkiledi. Ve bunun dışında şuan için bulunduğumuz ortam şartları da belli. Böyle bir ortamda her ne kadar halı saha tutkunu, heveslisi olsak da pek çok kişi maça gitmek istemiyor.

Bu durumda da görünen o ki en azından belli bir süreliğine halı saha maçları da ertelenmiş oluyor. Umarız bu durum bir an önce düzelir ve halı sahalarda güven içinde maçlarımıza devam edebiliriz.

GÜNCELLEME: Halı sahalar 1 Haziran itibariyle açılmıştır.

logo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-mac-grubu (1)