Halı Sahaya Kaleci Aranıyor! Ama Bulunamıyor ?

Adam Eksik Blog dan herkese merhabalar. Yine güzel bir hafta sonu gününde keyifli bir yazı konusuyla beraberiz. Bildiğiniz gibi bir süredir halı saha maçları virüs nedeniyle durmuş durumda.

Halı sahalar kapalı bu nedenle maçlar oynanamıyor. Zaten açık olsa da virüs nedeniyle yine pek maç olmazdı diye düşünüyoruz. Ancak şu sıralar herkes halı sahalar ne zaman açılacak sorusunu sormaya başladı bile.

Çünkü dünyayı etkisine alan Corona virüsü ülkemizde kontrol altına alınmış ve azalmış durumda. Bu nedenle yetkili makamlar tarafından halı sahaların yeniden açılacağı zamanla ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Sanıyoruz ki en geç Haziran ayının ortasına kadar halı sahalar açılmış olacaktır. Peki her şey normale döndüğünde bizi neler bekliyor olacak ? Maçlar büyük oranda aynı şekilde devam edecek. Ancak değişen ve değişmeyen şeyler de olacaktır.

Artık Kaleci Bulabilecek Miyiz ?

hali-sahaya-kaleci-bul

Değişen şeylerden kastımız, virüs olayından sonra halı sahalarda eskisi kadar yakın olamayabiliriz 🙂 Yani ikili mücadeleleri daha az görebiliriz. Birbirimize temas etmeden, markaj yapmadan maça devam etme, yere düşeni kaldırmama gibi durumlar olabilir. 🙂

Bu durumlar dışında değişmeyen şey ise maça kaleci bulmak olacaktır. Daha doğrusu halı sahaya kaleci bulamamak. İlk futbol oynadığımız zamanlardan bu zamana kadar farkındaysanız herkes forvet oynamak ve gol atmak istiyor. Bırakın kaleci olmayı, defansa bile geçmek istemiyoruz. Peki neden ?

Öncelikle bu konuya kesinlikle şu nedenden demek oldukça zor. Ancak sesli düşündüğümüzde ilk aklımıza gelen nedenler şunlar olabilir. Kalecinin toptan korkması, kalede durmanın zevkli olmaması, kaleye geçip ücret ödemek, kalesini koruduğunuz takımın iyi oynamaması.

Bizim aklımıza kaleci olmak istenmemesi nedenleri olarak bunlar geliyor. Tabi ki sizin de mutlaka farklı nedenleriniz, düşünceleriniz olabilir. Bunlar dışında bir de en önemlisi kaleci bulmak için yeterince çevrenin veya ortamın olmaması.

Yani halı sahaya oyuncu bulmakta bile zorlanıyorsanız bir de kaleci bulmak adeta samanlıkta iğne aramaya benziyor. Peki bu sorunları nasıl çözebiliriz ? Öncelikle kalecinin toptan korkması veya kaleye geçmenin zevkli olmaması durumlarını çözemeyiz gibi duruyor.

Ancak kalecilerin maç ücreti ödemesi kısmını halledebiliriz. Çünkü kaleci, bir takım için oldukça önemli bir faktördür. Hem de kaleci bulmanın zor olması doğrultusunda, bir de kaleciden ücret istemek şansımızı zora sokar.

Bu nedenle maçlara daha kolay kaleci bulabilmek için kaleciden kesinlikle ücret alınmamalıdır. Bunun dışında en büyük diğer problem ise kaleci bulabilecek yeterli çevreye sahip olmamaktır. Yani tanıdığınız halı saha oyuncuları kısıtlıysa zaten oyuncu bulmakta bile zorluk çekerken bir de kaleci bulmak imkansıza yakındır.

Bu nedenle sizi kaleciler ile buluşturacak bir ortama, platforma ihtiyacınız vardır. İşte bu platformların en önemlilerinden biri adameksik.com dur. Henüz Adam Eksik ile tanışmamış olanlar için kısaca özet geçelim.

Adam Eksik temelde halı sahaya oyuncu bulma sitesidir. Türkiye çapında tüm illerden halı saha oyuncuları ve kalecileri siteye kayıtlıdır. Nasıl çalışıyor derseniz ? Öncelikle sistemi kullanabilmek için şuradan bir üyelik açmanız gerekiyor. Hesap açtıktan sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Diyelim ki yarın saat 20:00 – 21:00 saatleri arasında İzmir’de halı saha maçım var. Ancak maça 1 kaleci ve 1 oyuncu eksik. Hemen Adam Eksik üyeliğim ile giriş yaparak Oyuncu Ara menüsüne geliyorum.

Buradan bulunduğum ili ve oyuncu aradığım mevkiyi seçerek arama butonuna basıyorum. Ve bulunduğum ilden kayıtlı onlarca veya yüzlerce oyuncu (bulunduğunuz ile göre değişiklik gösterebilir) karşıma geliyor.

İster site üzerinden oyunculara mesaj göndererek istersem de oyuncu profilinden ilgili oyuncunun numarasına bakarak Whatsapp veya telefon ile arayarak anında maça davet edebilirim. Ulaştığınız oyuncuların büyük çoğunluğu maç davetlerini kabul etmektedir.

Ve sistem Türkiye çapında oldukça güzel şekilde işlemektedir. Bu şekilde artık halı saha maçınıza özellikle kalecileri daha kolay bulabilirsiniz. Birçok konuya ufak ufak değindiğimiz bir blog yazımızın daha sonuna geldik. Umarız faydalı olmuştur. Herkese keyifli halı saha maçları dileriz.

logo

5 thoughts on “Halı Sahaya Kaleci Aranıyor! Ama Bulunamıyor ?

 • 11 Eylül 2021 tarihinde, saat 13:39
  Permalink

  Tecrubeli kaleci ve defans oyuncusuyum ilgilen ler irtibata gecerse sevinirim 05459053170

  Yanıtla
 • 11 Aralık 2021 tarihinde, saat 13:48
  Permalink

  Ankara’da kaleci ve defans oyuncusuyum 05414677619 ilgilenen arkadaşlar benimle iletişime geçebilir

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2022 tarihinde, saat 16:28
  Permalink

  Umraniyede kaleciyim arayabilirsiniz 05469718503

  Yanıtla
 • 20 Temmuz 2022 tarihinde, saat 04:34
  Permalink

  istanbul sarıyer emirgan istinye maslak levent bölgesi kaleci hakem olarak maçlara katılabilirim.

  Yanıtla
 • 1 Eylül 2022 tarihinde, saat 17:51
  Permalink

  Sarıyer’de kaleci arayan arkadaslar

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir