FutbolGenel

Inter Miami Hangi Ligde ?

Tüm futbolseverlere merhabalar. Bildiğiniz üzere ülkelerde futbol ligleri bitti ve transfer sezonu açıldı. Transferi en çok merak edilen futbolcuların başında Lionel Messi geliyordu. Geçtiğimiz gün alınan bilgiye ve açıklamalara göre Messi Inter Miami takımını tercih etti. Peki Inter Miami hangi ligde ?

inter-miami-kimin

Inter Miami hangi ülke takımı ? Gelin hep birlikte Messi nin yeni takımı Inter Miami yi yakından inceleyelim. Büyük futbolculardan bazılarının emeklilik yaşı yaklaştı. Doğal olarak artık belki de son takımlarında oynayacaklar. Bu nedenle son takımlarını seçerken genelde en çok parayı veren kulübe transfer oluyorlar.

Geçtiğimiz dönem Cristiano Ronaldo Arap takımlarından birine astronomik bir rakama transfer olmuştu. Beklenti Messi ve diğer futbol yaşı geçmek üzere olan oyunculara çevrilmişti. Başta Benzema olmak üzere bazı ünlü oyuncularda son kulüplerini Arap liglerinden seçti.

Tabi ki en büyük neden en fazla parayı hatta baya yüksek bir miktarı veren bu kulüpler oldu. Messi nin de yine çok uçuk bir ücret teklif eden Arap bir kulübe gitmesi beklenirken son anda Inter Miami ye transfer olduğu açıklandı. Tabi ki Messi nin Inter Miami den alacağı maaş merak ediliyor. Çünkü Arapların 1 milyar Euroluk teklifini reddetmişti. Konuşulan bilgiler arasında Messi ye kulüp ortaklığı verilebilir. Peki Inter Miami takımı hangi ligde oynuyor ?

Inter Miami, ABD futbol ligi olan Majör lig (MLS) de bulunuyor. Messi yi transfer eden kulübün köklü bir takım olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Inter Miami takımı 2020 yılında kurulmuştur. Yine ilginç bir bilgi bu takımın sahibi ve başkanı David Beckham dır.

Inter Miami takımının şuan en bilinen oyuncusu Messi oldu. Hatta Messi den sonra tanınmış bir oyuncuya sahip değiller bile diyebiliriz. Messi nin Inter Miami ye transferi sonrası Inter Miami sosyal medyada çok daha fazla tanınır hale geldi. Belki de bu durum takım içindeki oyuncuların da işine yarayabilir.

Son olarak Inter Miami şuan bulunduğu ligde son sırada bulunuyor. Hepimiz belki de son kez Messi yi Barcelona da görmek ve kariyerini orada bitirmesini istedik ancak olmadı. Messi ye Inter Miami kariyerinde başarılar diliyoruz, umarız yeni takımında da gözlerimizin pasını silecek oyununu görebiliriz.

logo

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-mac-grubu (1)