En Değerli Kadın Futbolcular

Futbol sadece erkek oyunu değil, aynı zamanda futbol izlemeyi ve oynamayı seven pek çok kadın futbolsever var. Peki en değerli, en iyi kadın futbolcular hangileri gelin hep beraber bakalım.

İlk zamanlar futbol bir erkek oyunu olarak görülse de, zaman içerisinde artık kadınlar da işin içine girmiştir. Önceleri amatör olarak oynayan kadınlar için zamanla ligler kurulmuş ve profesyonel kadın futbol ligleri oluşmuştur. Ve kadın futbolunda da öne çıkan, değerli isimler kendini göstermiştir. Peki en değerli kadın futbolcular kimler ? 

Pernille Harder

Pernille-Harder

Pernille Harder, kadın futbolunun en pahalı transferi olmuştur. Kariyerinde pek çok başarı bulunan kadın futbolcu, Wolfsburg dan Chelsea ye 250 bin Euro karşılığında transfer olmuştur. Pernille Harder, Wolfsburg kariyerinde 112 maçta tam 103 gol kaydetmiştir. Ne istatistik ama!

Milene Domingues

mileni

Milene Domingues, tam 235 bin Euro karşılığında Fiamma Monza takımından Rayo Vallecano takımına transfer olmuştur. Domingues’in bu transferi 2003 yılında gerçekleştiği için o zamanlar bu paranın ne kadar değerli olduğunu tahmin edebiliyorsunuz sanırım.

Lauren James

Milene-Domingues

Lauren James, geçtiğimiz yıl Manchester United takımından, Chelsea ye 235 bin Euro karşılığında transfer oldu. Henüz daha oldukça genç yaşta olan James in çok daha fazla başarıya imza atması bekleniyor.

Yukarıdaki isimler dışında kadın futbolunda popüler ve değerli diğer isimler şu şekildedir.

en-iyi-kadin-futbolcular

logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir