Adam Eksik ile Tanışmam ve Sonrasında Yaşadıklarım!

Merhabalar, ben neredeyse çocukluğundan beri futbol oynayan, oynamayı seven beraber futbol oynadığım insanlarla vakit geçirmekten hoşlanan biriyim. Muhtemelen bu tutkunun temel sebebi çocukluğumda herkesin futbol oynuyor olmasıydı ve bu sayede yeni arkadaşlıklar edilebilmesi.

Kimi zaman plastik topla kimi zaman ezilmiş kutu kola ile top oynardık. Çocukken okul dışında çalışan arkadaşlarımızın dışında geri kalan herkesin başka bir işinin olmaması bizi bir sokak arasında yada varsa boş bir arazide buluşturuyordu, bir de futbol topumuz varsa en güzel seçenek bizim için futbol maçı yapmak oluyordu.

Tabi zaman geçtikçe değil futbol maçı herhangi bir aktivite yapmak için bile birilerini bulmak gittikçe güçlenmeye başladı. Etrafımdaki çoğu kimse ile iş hayatından dolayı artık pek fazla bir araya gelemez olduk ama yine de benim futbol oynama isteğim bitmedi.

Hem futbol oynamayı hemde organizasyon yapmayı sevdiğim için elimden geldiğince çevremde futbol oynamayı seven yakın arkadaşlarımı belirli zamanlarda bir araya getirip halı saha organizasyonları yaptım.

Fakat yaşım ilerledikçe arkadaşlarımın çoğu evlendi çocuğu oldu ve halı sahada adam bulmam daha da zorlaştı. 2000 sonrası internetin sosyal anlamda çok daha yaygınlaşması ile artık hayatın her alanında seçeneğimizi internette aramaya itti bizleri, bende bu noktada arama motoruna halı saha adam bulma/halı saha adam eksik gibi aramalar yaptım ve karşıma adameksik.com sitesi çıktı.

Adam Eksik – Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi!

adam-ekksik

Herkesin aman Allah’ım böyle bir site bunca zamandır neredeydi dediğini düşünüyorum (: Önce hali hazırda kurulu olan takımımda kalecimiz sakatlanınca bir kaleci bulmak için siteye girdim kayıt oldum ve ardından oyuncu aramaya başladım.

İstanbul’da genelde herkes Avrupa yakasında çıktı sitedeki aramamda bu da biraz işimi zorlaştırdı ama sonunda ilk kez bir oyuncu arkadaşı siteden bulup maçımıza çağırdım. Bu benim için de çok güzel bir deneyimdi.

Ertesi hafta rakip takımda gelemeyince başladım diğer takım için aramalar yapmaya ve çevremden birkaç kişi bulduktan sonra geri kalan eksikleri yine siteden buldum. Bu defa çok daha fazla kişiyle tanıştım ve artık her hafta çektiğim sıkıntılar son bulmuştu.

Sitedeki kayıtlı üyeler zaten hali hazırda maç yapma isteğinden dolayı sitede olduğundan lokasyon dışında başka sorun olmuyordu, bilen bilir çevrenizden birilerini halı sahaya adam eksik diye çağırırken bin bir naz ve çile çekersiniz, çünkü aslında çok fazla futbol oynama heveslisi olmayan arkadaşlarınız sadece sizi kırmamak için gelirler ve bu da bir yere kadardır neyse ki siteden gelen arkadaşlarla bu sorunu halletmiş olduk (:

Birkaç ay içinde 20’ye yakın insanla tanıştım beraber oynadık rakip olduk ve sohbet ettik. Gelenler içinde çok farklı yaştan ve farklı futbol oynama kültüründen olan arkadaşlar vardı ama bunun hiçbirimiz için bir sorun olmadığını gördüm.

Şimdi siteden bulduğum arkadaşlarla bir WhatsApp grubumuz var her hafta haberleşip beraber futbol oynuyoruz.. Bu arada sitenin kurucusu olan arkadaşımızın daveti ile de bir maça gittim ve bu maç hem internet de hem günlük gazetede yayınlandı.

İşte benim Adameksik.com sitesiyle tanışmam ve ardından yaşadığım hikaye bu şekilde, bundan sonra da siteden çok daha fazla kişiyle tanışıp beraber futbol oynayacağımızı düşünüyorum.

Son olarak bu siteyi kurmayı başaran ve bizi buluşturan Ali Yalçın‘a da buradan teşekkür ederim, sevgilerle (:

logo

2 thoughts on “Adam Eksik ile Tanışmam ve Sonrasında Yaşadıklarım!

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 15:55
  Permalink

  Çok güzel yazmışsın Utku kayan kardeşim. Güzel orginazasyonlarinin devamını diliyorum. 🙂

  Yanıtla
 • 18 Şubat 2019 tarihinde, saat 15:18
  Permalink

  Gerçekten yaptığın iş veya hobi herneyse gerçekten çok güzel bir etkileşim çok güzel hareket hiç birbirini tanımayan insanları bir araya getirip keyfli dakikalar geçirmesine canı sıkkın olan problemleri olan insanların çok az bir zaman da olsa o an kafalarının dağılmasına eğlenip spor yapmalarına ter dökmelerine gülüp eğlenmelerine vesile oluyorsun herşeyden önemlisi de belki de uzun yıllar yaşanacak dostlukların temellerinin atılmasında rol oynuyorsun gerçekten tebrik kendi adımada teşekkür ederim utku abi güzel adamsın vesselam?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir